INERGIS Prezes zarządu :

Prezes zarządu

Pan Marek Wachelka jest absolwentem Politechniki Krakowskiej Wydziału Budownictwa Lądowego. Po studiach w 1980r. podjął pracę w Kombinacie Budowlanym w Częstochowie zdobywając doświadczenie w dziedzinie budownictwa, budował m.in. Osiedle Mieszkaniowe „Północ” w Częstochowie.
W 1988 roku uznał, że chce podjąć wyzwanie i sprawdzić się prowadząc własną firmę budowlaną. Wykorzystując zdobyte doświadczenie i wiedzę z zapałem i dużą rzetelnością zaczął prowadzić i rozwijać firmę, która na początku zatrudniała 6 osób. Obecnie po ponad 30 latach firma INERGIS jest Spółką Akcyjną zatrudniającą ok. 80 osób.

Dzięki stałemu rozwojowi  i sprawnemu zarządzaniu przez Marka Wachelkę, firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. prestiżową nagrodę Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji  w 1999r. i  w 2011r. , „Jurajski Produkt Roku „ w 2009r. oraz Certyfikat „Najwyższa Jakość w Ochronie Środowiska”  w 2012r.

 

Marek Wachelka aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i gospodarczym regionu i nie tylko:

od 1983r. członek Polskiego Związku Inżynierów i Budownictwa
od 2001r. członek Regionalnej Izby Przemysłowo handlowej w Częstochowie RIPH
od 2000r. członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych ZAE
od 2009r. członek ROTARY CLUB CZĘSTOCHOWA (Członek Zarządu). W roku 2017 Prezydent Rotary Club Częstochowa
od 2012r. członek Śląskiego Klastra ECO-ENERGIA, obecnie Prezydent
od 2012r. członek Klastra POLISCH WOOD CLUSTER
od 2012r. na zaproszenie Prezydenta Miasta Częstochowy członek Rady do spraw Zrównoważonego Rozwoju Miasta Częstochowy

 

W roku 2009 otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości w ramach: PROMOTOR CZĘSTOCHOWSKIEJ GOSPODARKI 2009.

W roku 2016r. Otrzymał srebrną odznakę honorową za zasługi dla województwa śląskiego

 

 

Wciąż rozwijają swoje umiejętności: posiada patent sternika jachtowego, uzyskał tytuł licencjonowanego pilota oraz aktywnie uczestniczy w kursach instruktorów narciarskich.

 

Podejmuje liczne działania charytatywne m.in.: wspiera szkoły, drużyny sportowe, Dom Małego Dziecka, oraz wspomaga wydarzenia kulturalne Częstochowy i inne działania w ramach członkostwa w charytatywnej organizacji jakim jest „Rotary Club”.