Pompy Ciepła

Działanie pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię ze środowiska – z gruntu, z wody lub z powietrza. Tym sposobem nie mamy tutaj do czynienia z ubocznymi efektami procesu spalania, takimi jak spaliny. Jej instalacja nie wymaga zatem wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię, nie są też ponoszone koszty związane z zakupem i przechowywaniem opału.

W pompach ciepła zachodzą procesy termodynamiczne, które umożliwiają przetworzenie energii pierwotnej – czyli takiej pobranej z przyrody – i dostarczenie jej do wybranej instalacji grzewczej. Oczywiście w tym celu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego nośnika, by energia faktycznie mogła zostać rozdystrybuowana. Zasilanie zazwyczaj stanowi prąd elektryczny bądź gaz. W związku z tym płacimy jedynie za rachunki za transport energii, co pozwala znacząco obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, które zazwyczaj stanowi jeden z najważniejszych elementów wchodzących w skład utrzymania domu.

W razie zainteresowania pompami ciepła zapraszamy do kontaktu – sprawnie realizujemy instalacje i dokładamy wszelkich starań, by taki system grzewczy spełnił oczekiwania naszych klientów.

Ogrzewanie pompą ciepła – korzyści

Pompy ciepła to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne, które redukuje ilość niebezpiecznych substancji emitowanych do atmosfery. Jednocześnie mamy pełną gwarancję uzyskania odpowiedniego poziomu temperatury wewnątrz budynku. Pompa ciepła może zatem z powodzeniem zastąpić tradycyjną instalację grzewczą, choć jeszcze do niedawna była uważana jedynie za urządzenie wspomagające, które samodzielnie nie dostarczy pożądanych ilości energii.

Pompa ciepła pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Nie tylko nie wymaga poszukiwań paliwa w dobrej jakości i w przystępnej cenie, ale też nie jest potrzebna specjalistyczna obsługa dzięki możliwości automatycznego zaprogramowania temperatury. Wdrożenie takiej metody dostarczania ciepła umożliwia zwiększenie oszczędności już na etapie budowy domu, ponieważ w projekcie nie musi zostać ujęte miejsce na magazynowanie opału, nie jest także potrzebna budowa komina.

Jako Inergis S.A. instalujemy pompy ciepła i gwarantujemy ich długą żywotność oraz niską awaryjność. Wykorzystywane przez nas materiały i urządzenia są solidne oraz wytrzymałe.

Pompy ciepła Częstochowa – tanie ogrzewanie

Przyjazna dla środowiska naturalnego, ekonomiczna, a przy tym bezproblemowa w codziennym użytkowaniu – właśnie tak można podsumować pompę ciepła. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie takim systemem grzewczym stale wzrasta.

Pompy ciepła to doskonałe połączenie wydajności i skuteczności przy jednoczesnym zmniejszeniu bieżących wydatków. Koszty instalacji zwracają się w ciągu maksymalnie kilku lat. Pompa może funkcjonować jako jedyna jednostka grzewcza lub też wspomagać pracę innych urządzeń. To sprawia, że znajdzie ona swoje zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w przypadku termomodernizacji starszych budynków.

Zajmujemy się nie tylko montażem i podłączeniem pomp ciepła, ale udzielamy także przydatnych wskazówek dotyczących ich obsługi i codziennej eksploatacji. W razie pytań chętnie odpowiemy.

POMPY CIEPŁA 2021

– pobierz bezpłatny poradnik